Tudi v letošnjem letu smo se odzvali povabilu občine Logatec in se pridružili sajenju medovitih rastlin. Ker je  Dan medovitih rastlin v soboto 25. 3. 2023, smo v vrtcu to izvedli v petek 24. 3.. Po enotah so otroci očistili grede, prekopali zemljo in vanjo posadili sadike medovitih rastlin, ki nam jih je kupila občina. Otrokom se je v enoti Rovte pridružil tudi župan, g Berto Menard. Kasneje bodo posejali in posadili tudi druge rastline, za katere bodo skrbeli s pomočjo vzgojiteljic.

Preko gred in vrtičkov, v vseh enotah našega vrtca, otroci spremljajo razvoj rastline od semena do plodov, raziskujejo vzroke za rast, ugotavljajo potrebne dejavnike za kalitev in uspevanje rastlin, spoznavajo postopke sajenja, sejanja in presajanja rastlin… Pridelano zelenjavo, sadje, zelišča uporabimo za namaze, pripravimo malico, skuhamo juho, čaj….

 

KATARINA TREVEN

 

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)