Živimo v kraju, ki nam nudi res veliko možnosti, da z otroki bivamo v gozdu. Z lastnikom bližnjega gozda smo že nekaj let dogovorjeni za uporabo njegovega gozda, kjer smo si z otroki ustvarili tudi gozdno igralnico. Že z drugo generacijo otrok redno obiskujemo gozd, v vseh letnih časih in v različnih vremenskih pogojih. Z otroki smo v gozdu izpeljali že veliko bogatih dejavnosti: razstavo izdelkov, za starše smo odigrali igrico »Zrcalce«, izpeljali smo sodelovanje s starši, kjer so skupaj z otroki opravljali različne naloge,… poleg usmerjenih dejavnosti pa imajo otroci vedno možnost spontane igre, raziskovanja, gibanja in čudenja narave.

V letošnjem šolskem letu pa sva se s sodelavko odločili, da bomo rojstne dneve otrok praznovali v gozdu. Na dan otrokovega rojstnega dne se odpravimo v našo gozdno igralnico, kjer nam slavljenec zaupa, kakšno torto si želi. Skupaj z otroki naberemo naravni material, se dogovarjamo, ustvarjamo in na koncu ob torti tudi zapojemo. Otroci so ob tem zelo ponosni in se veselijo naslednjega praznovanja.

Tole so utrinki iz letošnjega šolskega leta.

Vrtec Kurirček Logatec, enota Rovte

Vzgojiteljica: Martina Mlinar