V ponedeljek, 13. 9., smo se najstarejši otroci iz skupin Veverice in Sove odpravili na izlet v Gusarsko deželo. Prijazni šofer avtobusa nas je najprej pripeljal do turistične kmetije Tonin, ki se nahaja v osrčju slovenske Istre v vasici Puče. Tam smo si najprej ogledali njihove pujse, osličke in različne kokoši, ki valijo jajca različnih barv. Nato pa smo si ogledali predstavo o Gusarju Bertu in Petru v izvedbi Stena Vilarja. Otroci so tako spoznali pomembnost vrednote prijateljstvo. Na kmetiji smo pojedli tudi okusno kosilo, ki ga je za nas pripravila gospodinja s kmetije in sicer pljukance (domače istrske testenine) in mesno omako. Po kosilu smo se odpravili še proti Izoli, kjer nas je počakala morska deklica Anja, ki je šla z nami na vožnjo z ladjico po izolskem zalivu. Med vožnjo smo pojedli gusarske nektarine in popili gusarski malinovec. Z ladjice smo se izkrcali v Simonovem zalivu, kjer smo skupaj z Anjo poiskali še pravi zaklad; knjigo o Gusarju Bertu, morska deklica Anja pa nam je predstavila še nekaj igric z obroči. Imeli smo se super, tudi vreme nam je bilo naklonjeno, zato smo z izleta prinesli same lepe spomine.

Petra Treven

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)