V sklopu projekta Mali sonček smo v najstarejši skupini izpeljali dneve kolesarjenja in rolanja v vrtcu.

Za uvod v kolesarjenje nas je obiskal policist in nam predstavil kaj vse potrebujemo za varno kolesarjenje. Ob njegovi prisotnosti so se otroci s kolesi vozili po poligonu in skrbno pazili na upoštevanje prometnih znakov. Otroci so si v treh dneh kolesarjenja pridobili veliko spretnosti ter se seznanili kako pomembno je upoštevanje prometnih znakov, saj tako poskrbimo za svojo varnost in varnost drugih v prometu.

V drugem tednu meseca maja pa so imeli otroci možnost pridobivanja spretnosti in znanja v rolanju. Strokovni delavki sva otroke najprej seznanile  s pravilno zaščito na rolarjih ter pravili, ki jih je potrebno upoštevati. Preko različnih igric in vaj so si otroci v štirih dneh pridobili veliko znanja in si tako prislužili nalepko v knjižici Mali sonček.

V obeh gibalno športnih dejavnostih so otroci uživali in pokazalo se je, kako močan je vpliv skupine pri osvajanju znanja. Otroci so bili drug drugemu v vzpodbudo in motivacijo za delo.

Spodaj si lahko pogledate, kako smo uživali.

Zapisala: vzgojiteljica Martina Mlinar

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)