Enota Tičnica

Tržaška cesta 105

1370 Logatec

tel.: 01 620 32 94 – pritličje
tel.: 01 620 32 93 – prvo nadstropje
tel.: 01 620 32 90 – svetovalna delovka

V enoti Tičnica imamo 9 oddelkov – skupin otrok
v starosti od 1 do 6 let.

Enota je nastala v starejši zgradbi, ki je bila ob odprtju leta 2009 v celoti obnovljena in prilagojena predšolskim otrokom. Prav zaradi tega so igralnice po večini večje kot v drugih enotah. Ob parkirišču zgradbe  je manjše igrišče, ki nudi otrokom igro na igralih in v peskovniku ter pestre dejavnosti na prostem, ki jih pripravijo vzgojiteljice. V poletnem času se najmlajši otroci zadržujejo v atriju same stavbe, ki nudi zavetje pred vročino in možnost organiziranja različnih iger z vodo in drugimi naravnimi snovmi. Bivanje na svežem zraku jim omogoča tudi bližina travnikov, gozdnih obronkov in samega gozda v Tičnici, na Ženčku in Sekirici, kjer otroci sobivajo z naravo in se učijo primernega ravnanja z njenimi danostmi.  Prav bližina in preprost dostop v bližnje naravno okolje, vpliva na možnost bivanja v naravi tudi za najmlajše otroke, ki težje premagujejo daljše razdalje. Z uporabo otroških vozičkov je narava dosegljiva tudi otrokom, ki še ne hodijo.  Vrtec ima samostojno telovadnico, ki otrokom omogoča telesno aktivnost in druženje ob različnih priložnostih. V enoti je samostojna kuhinja, ki omogoča kakovostno prehrano, v primeru zdravstvenih težav, pa je poskrbljeno tudi za dietno prehrano.

Poslovni čas vrtca: 5.30 – 17.00

Utrinki Enote Tičnica

(Skupno 1.350 obiskov, današnjih obiskov 3)