Program Varno s soncem

V šolskem letu 2020/2021 se bo tudi v našem vrtcu izvajal program Varno s soncem, Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ).

V program se je prijavilo 23 skupin iz šestih enot vrtca.

Z dejavnostmi v skupinah na temo seznanjanja o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih, s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo ali zmanjšamo, bodo strokovni delavci v vrtcu pričeli v mesecu maju, najkasneje 28.5.2021. Dejavnosti bodo potekale približno tri do štiri tedne.

Cilj programa Varno s soncem je spoznavanje zdravega in varnega načina življenja. Otroci prek dejavnosti spoznavajo vpliv okolja na zdravje in kako se zavarujejo, odkrivajo in spoznavajo vremenske pogoje in pojave, spoznavajo sonce, lastnosti sončnih žarkov, svetlobe, toplote,…

This image has an empty alt attribute; its file name is image-1.png

Več informacij o programu je dostopnih na spletni strani NIJZ https://www.nijz.si/sl/program-varno-s-soncem-v-vrtcih-0  

Tina Grča, organizatorka ZHR

(Skupno 423 obiskov, današnjih obiskov 1)