Prehrana v otroškem obdobju je zelo pomembna, saj se takrat telo razvija in se oblikujejo prehranske navade otrok. Naš cilj v vrtcu je razviti zdrave prehranske navade, ki jih bo otrok razvijal skozi vse življenje.
Z načrtovanjem ustreznih jedilnikov skrbimo za zdravo prehranjevanje. Vključujemo kvalitetna, zdravju prijazna živila, med katerimi je veliko domače lokalne hrane.
V vrtcu zagotavljamo 4 obroke dnevno: zajtrk, dopoldanska malica, kosilo, popoldanska malica. Otroci imajo ves čas bivanja v vrtcu na razpolago vodo in nesladkan čaj.
V šestih kuhinjah naših enot vrtca  kuharice skrbno pripravljajo hrano iz svežih sestavin, vzgojiteljice pa poskrbijo, da se otroci kulturno prehranjujejo, sami pripravijo mize, pogrinjke, spoštljivo ravnajo s hrano in uporabljajo vljudnostne fraze.
 Pripravljamo različne jedilnike za 1. in 2. starostno obdobje.
Starši lahko spremljajo prehrano v vrtcu z jedilniki, ki so na vpogled na oglasnih deskah ter na spletni strani vrtca.
V jedilnik redno vključujemo ekološko pridelana živila, še bolj pa stremimo k lokalni oskrbi z  živili.
(Skupno 746 obiskov, današnjih obiskov 1)