V vrtcu v Rovtah smo imeli decembra prav posebnega gosta. V začetku meseca se je pri nas naselil Božičkov škratek. Pripravil si je čisto svoj domek pri vhodu v vrtec.
Zelo rad je zahajal tudi v naše igralnice. Malo mu je bilo nerodno, zato smo ga videli le enkrat. Redno pa nam je pisal pisma in nam jih puščal v naših škratkovih nabiralnikih. Pripravljal nam je zanimive naloge (različna praznična ustvarjanja, okraševanje smrečice v gozdu, nas vabil k petju, v knjižnico, k prinašanju družabnih iger v vrtec, h gibalnim dejavnostim). Včasih nam je tudi malo ponagajal – razmetal nam je celo igrače v igralnici. Otroci so se zelo veselili njegovih pisem in težko nam je bilo pri srcu, ko nam je konec meseca decembra po zvočniku povedal, da bi zelo rad ostal, vendar nas mora zapustiti in oditi z Božičkom.
Zapisala: Barbara Reven
(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)